Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Moje miasto Wadowice - (tekst i napisy)

 
Piosenka Moje miasto Wadowice została pierwszy raz wykonana publicznie podczas wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach w 1999 roku. Od pierwszego wykonania stała się jedną z ulubionych piosenek wykorzystywanych przez media i odniosła ogromny sukces. Obecnie jest uznawana za nieoficjalny hymn Wadowic. Można ją usłyszeć na Wadowickim rynku. Codziennie o godz. 13,00 z wieży Wadowickiej Bazyliki płyną dźwięki muzyki w takt melodii Moje Miasto Wadowice. Tekst piosenki: Jest w tym kraju ziemia żyzna, znamienita. Stąd pochodzi znany Marcin Wadowita. Gdzie wśród drzew wdzięcznie śpiewa ptak, A wśród pól zakwita cudny mak. Ref.: To są górskie okolice. To jest moje miasto Wadowice. To jest wdzięczny śpiew rzeki Skawy To jest dom mój ukochany. (BIS) Okolica ta jest bardzo miła, Tu urodził się Karol Wojtyła. Mówcie sobie o tym mieście, co tam chcecie Ja nie oddam go za nic w świecie. Ref.: To są górskie okolice. To jest Twoje miasto Wadowice. To jest wdzięczny szum rzeki Skawy To jest dom Twój ukochany. (BIS)

 


Pokolenie JP II
 
Data pliku video: 2017-02-21, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  wadowicki

  Powiat wadowicki - został utworzony w 1999 roku. Powiat obejmujący gminy: Andrychów, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Brzeźnica, Lanckorona, Mucharz, Spytkowice, Stryszów, Tomice i Wieprz, leży w województwie małopolskim. Siedzibą władz powiatu są Wadowice.

  Dojedziemy tu drogą krajową nr 52, 28 oraz 44; drogą wojewódzką 953 i 781 oraz transportem kolejowym.

  Region stanowi cel licznych pielgrzymek. Wadowice to rodzinne miasto papieża Jana Pawła II, zobaczyć tu można dom Karola Wojtyły oraz inne miejsca związane z życiem Wielkiego Polaka. Powiat oferuje jednak znacznie więcej. Do zwiedzania są tu zamki, zespoły dworskie i zespoły dworsko-parkowe. Spragnionych aktywności na świeżym powietrzu czekają piesze wędrówki, rowerowe eskapady i przejażdżki koniem. W okresie zimowym skorzystać możemy z wyciągów i tras narciarskich.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola