Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Noc Naukowców 2018

Data publikacji: 2018-10-01, Data modyfikacji: 2018-10-03
A A AWydrukDrukuj  
 
W piątkowe popołudnie 28 września grupa 56 uczniów z klas szóstych, siódmych, ósmych i trzecich gimnazjum uczestniczyło w XII edycji Małopolskiej Nocy Naukowców. Tym razem gościliśmy w Instytucie Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie. Uczniowie podzieleni na grupy, według przygotowanego programu uczestniczyli w pokazach, warsztatach, wykładach oraz w grze terenowej. Oferta zajęć przygotowana przez organizatorów była bardzo bogata, można było zwiedzić np. laboratorium wzrostu monokryształów,  laboratorium pomiaru radioaktywności w środowisku, laboratorium badań magnetycznych, laboratorium aparaturowych źródeł neutronów. Niektórzy sprawdzali swoją wiedzę  wiedzę rozwiązując quizy. Ciekawym  urozmaiceniem była galeria prac plastycznych Fizyków pracujących w Instytucie. Czas szybko uciekał, po pięciu godzinach pożegnaliśmy gościnne miejsce. Wyjazd w opinii uczestników bardzo udany, dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń i pozwolił na otarcie się o tajniki cząstek elementarnych. Dziękuję  paniom Małgorzacie Niewidok i Beacie Studnickiej za pomoc w zorganizowaniu tego wyjazdu. Tadeusz Włodek . Zobacz zdjęcia

Pełna treść wiadomości na: zsp2wadowice.pl/?p=8923
zsp2wadowice.pl, Źródło artykułu: zsp2wadowice.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  wadowicki

  Powiat wadowicki - został utworzony w 1999 roku. Powiat obejmujący gminy: Andrychów, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Brzeźnica, Lanckorona, Mucharz, Spytkowice, Stryszów, Tomice i Wieprz, leży w województwie małopolskim. Siedzibą władz powiatu są Wadowice.

  Dojedziemy tu drogą krajową nr 52, 28 oraz 44; drogą wojewódzką 953 i 781 oraz transportem kolejowym.

  Region stanowi cel licznych pielgrzymek. Wadowice to rodzinne miasto papieża Jana Pawła II, zobaczyć tu można dom Karola Wojtyły oraz inne miejsca związane z życiem Wielkiego Polaka. Powiat oferuje jednak znacznie więcej. Do zwiedzania są tu zamki, zespoły dworskie i zespoły dworsko-parkowe. Spragnionych aktywności na świeżym powietrzu czekają piesze wędrówki, rowerowe eskapady i przejażdżki koniem. W okresie zimowym skorzystać możemy z wyciągów i tras narciarskich.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola